Kilka zasad zdrowego trybu życia

Dzięki szeroko zakrojonym kampaniom społecznym, zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Nie chodzi tylko i wyłącznie o sporadyczną aktywność fizyczną – równie ważne jest bowiem racjonalne odżywianie.

Jak jeść zdrowo?

Jednym z najbardziej zdrowych sposób na przygotowywanie posiłków jest gotowanie na parze. Dzięki tej metodzie, udaje się zachować większość drogocennych substancji odżywczych znajdujących się w pożywieniu. Zestawy garnków do gotowania na parze posiadają specjalną nakładkę umożliwiającą położenie na nich gotowanych produktów. Do gotowania na parze nadaje się zarówno mięso, jak i warzywa.

Jakich błędów uniknąć?

Wiele osób wciąż uważa smażenie za najprostszą formę przygotowywania posiłków. Jest to błędne podejście, ponieważ gotowanie na parze jest tak samo mało pracochłonne. Wystarczy mieć odpowiednie garnki do gotowania na parze i obiad de facto sam się zrobi. Przy zdrowym trybie odżywiania należy jak ognia unikać przede wszystkim tłustych i ciężkich potraw. Warto również zrezygnować z soli, która przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i do rozwoju tarczycy. Zdrowe odżywianie może korzystnie wpłynąć zarówno na długość życia, jak i na jego jakość, o czym przekonują niezliczone przykłady.

Previous Article
Next Article