Sprytne pomysły na przechowywanie drobiazgów

Chyba każda kobieta ma w sobie coś z małego chomiczka, który na wszelki wypadek odkłada różne drobiazgi na później, bo a nóż widelec, przydadzą się one w najmniej niespodziewanym momencie. Najczęściej okazuje się jednak, że przez długie lata są one nieużywane i tylko zajmują przestrzeń. Dobrze jest zatem zadbać w taki sposób o ich organizację aby nie wprowadzały niepotrzebnego chaosu do codziennego życia.

Jak uporządkować drobiazgi?

W pierwszej kolejności, warto je pogrupować tematycznie. Następnie dobrze jest pomyśleć nad odpowiednimi pojemnikami, które nadawałyby się do ich przechowywania, Mogą to być różnego rodzaju wiklinowe koszyczki, drewniane szkatułeczki, czy też słoik ze sklepu o właściwym rozmiarze. Wybór jest naprawdę duży.

słoik do przechowywania

Recykling, upcykling i DIY

Chcąc zorganizować drobiazgi w swoim najbliższym otoczeniu, wcale nie trzeba wydawać fortuny na zakup nowych pojemników do ich przechowywania. Doskonale sprawdzą się w tym względzie na przykład stare słoiki po ogórkach konserwowych czy innych marynatach. Wystarczy je tylko dokładnie wymyć. Osoby posiadające zdolności manualne mogą również pokusić się o ich odpowiednie ozdobienie. Ciekawie wyglądają chociażby słoiki owinięte sznurkiem konopnym, który można kupić dosłownie za grosze.

Previous Article
Next Article