Najlepsza wyciskarka do cytrusów do domowej kuchni?

Cytrusy są doskonałymi owocami nie tylko w sezonie letnim, ale również w nieco chłodniejsze dni. Aby móc cieszyć się smacznymi i pożywnymi sokami warto jak najszybciej postawić na wyciskarki do cytrusów od renomowanego producenta. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wybranie wyciskarki jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu, należy jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Profesjonalna wyciskarka dla wymagających użytkowników

Dobra wyciskarka do cytrusów powinna pracować dość cicho, dzięki czemu znacząco zwiększy się wygoda przy jej użytkowaniu. Wiele nowoczesnych wyciskarek posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, dzięki którym znacząco zwiększa się ich zastosowanie. W ostatnim czasie bardzo modne są wyciskarki, które bardzo szybko można przerobić na szatkownicę, dzięki której będzie można przygotować warzywa i owoce na sałatki. W zestawie powinien znaleźć się również solidny pojemnik na sok i pulpę. 

Moda na elektryczne wyciskarki

Jeżeli chodzi o wygodę wyciskania owoców, to zdecydowanie najlepszym wyborem są urządzenia elektryczne o mocy 150 W. Tego typu sprzęt zapewnia efektywną pracę i możliwość wyciskania soków z wielu różnych warzyw i owoców. Godne uwagi są modele z poziomym mechanizmem wyciskania, dzięki któremu zwiększa się wydajność urządzenia nawet o 85%. Coraz więcej silników oferuje funkcję pracy wstecz. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie ma ryzyka zablokowania sprzętu. Tego typu funkcjonalność przydać może się również wtedy, gdy trzeba usunąć pestki z komory. 

Na jaki materiał postawić?

Wyciskarka do cytrusów spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonana będzie z wysokiej jakości materiałów. Elektryczna wyciskarka podczas pracy musi być stabilna i wytrzymała na wstrząsy. Producenci oferują wysokiej jakości urządzenia wykonane z tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Na półkach sklepowych znaleźć można także sprzęt wykonany ze sztucznego tworzywa i drobnych elementów ze stali nierdzewnej. Najlepszym wyborem jest oczywiście niezawodna stal nierdzewna, która nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje podstawowe zadania. Jednym z najważniejszych elementów wyciskarki jest oczywiście stożek, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby był on wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Od wysokości stożka zależy jak wielkie owoce będzie można wyciskać. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem jest wyciskarka do cytrusów w której można szybko zmienić wielkość stożków. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to warto postawić na modele, które są łatwe w utrzymaniu czystości.

Previous Article
Next Article