Jak wybierać materiał podczas zakupu sztućców?

Niektóre wzory sztućców zawierają drewniane, plastikowe, żywiczne lub nitowane uchwyty. Jednak zachowaj ostrożność, jeśli rozważasz przybranie z tymi materiałami, ponieważ większość z nich nie jest tak trwała, jak solidna stal nierdzewna. Na przykład nie można myć w zmywarce sztućców z drewnianymi uchwytami, a okazało się, że nitowane uchwyty mogą z czasem poluzować. Plastikowe uchwyty również mają tendencję do wypaczania się, blaknięcia lub pękania w zmywarce. W naszych badaniach odkryliśmy, że uchwyty z żywicy wydają się najtrwalszymi z tych materiałów. Jeśli jesteś oczarowany pomysłem posiadania zestawu kolorowych sztućców, wybierz zestaw powlekany powłoką PVD zamiast zestawu galwanizowanego, ponieważ powłoka jest trwalsza.

Wiązanie jednego rodzaju metalu z drugim rodzajem?

Jeżeli nadal nie wiemy jak wybierać sztućce, aby odpowiadały naszym upodobaniom estetycznym, warto pomyśleć nad pokryciami galwanicznymi. Sztućce mogą być również pokrywane galwanicznie, co oznacza, że ​​kawałki przeszły proces chemicznego wiązania jednego metalu z powierzchnią drugiego za pomocą prądu elektrycznego. Większość ludzi zna posrebrzane sztućce, które są wykonane z metalu nieszlachetnego z miedzi, mosiądzu, niklu lub stali nierdzewnej pokrytej srebrem. Inne galwanizowane wykończenia to miedź, złoto i różowe złoto. Chociaż platerowane sztućce są znacznie tańsze niż lite srebro, nie zalecamy ich, ponieważ są nadal drogie, a przy częstym używaniu poszycie w końcu się zużyje i odsłoni metal podstawowy pod spodem. Platerowane sztućce mogą być dość drogie w zależności od metalu, ale w przeciwieństwie do litego srebra nie mają żadnej wartości wewnętrznej.

Kolorowe zestawy sztućców to możliwy do zrealizowania wymysł

Jeśli jesteś zachwycony pomysłem posiadania zestawu kolorowych sztućców, wybierz zestaw powlekany PVD zamiast zestawu galwanizowanego, ponieważ powłoka jest trwalsza. To powiedziawszy, z naszego doświadczenia wynika, że ​​kolor wielu zestawów PVD może być krzykliwy, szczególnie sztućce w kolorze złotym, które mogą mieć żółtawy odcień. Zalecamy osobiste spojrzenie na sztućce z powłoką PVD, ponieważ trudno jest ocenić, jak naprawdę wyglądają kolory na zdjęciach w Internecie. Warto udać się osobiście do sklepu, który oferuje taką pokolorowaną zastawę.

Previous Article
Next Article