dekoracyjne karafki

Karafki do nalewek – produkt budzący kontrowersje?

Każdy z nas ma swoje pasje. Jedni uwielbiają gotować, inni piec, a jeszcze co niektórzy lubują się w degustacji likierów i nalewek. Przy czym, by była ona zakończona pełnym sukcesem, musi mieć odpowiednią oprawę.

Dlaczego odpowiednia atmosfera podczas degustacji jest taka istotna?

Choćby dlatego, że spożywanie alkoholu oczywiście w rozsądnych proporcjach powinno być połączone ze spokojem i ciszą. Jedynie takie warunki pozwolą na pełen relaks. Poza tym prawdziwego degustatora od zwyczajnego alkoholika odróżnia to, że nie pije- w czym popadnie, tylko używa do nalewek karafki. Samo spożywanie alkoholu wiąże się raczej z ciekawością, czy dany trunek odpowiednio się uwarzył, niż z żądzą alkoholowego otumanienia się. Smakosz używa karafki do nalewek i gustownych szklanek, gdyż uważa, że inaczej nie wypada.

Jak jeszcze można wykorzystać karafki do nalewek?

Ten gustowny pojemnik nadaje się na elegancki prezent. Można go podarować praktycznie każdemu i przy każdej okazji, o ile ma się pewność, że osoba obdarowana ucieszy się z takiego podarku. Oczywiście do nalewek karafki można używać jako atrapy, gdy nie przepada się za napojami wysokoprocentowymi. Jednak takie rozwiązanie jest nieco ryzykowne. Problemy mogą pojawić się, gdy przybyły gość zechce skorzystać z jej dobrodziejstw. Gdy zorientuje się, że w karafce jest sok, a nie alkohol- może poczuć się oszukany i dotknięty. Może również wyjść na znak protestu. Toteż lepiej uprzedzić go o drobnej podmianie.

Previous Article
Next Article