zmywarka tunelowa taśmowa

Zmywarka tunelowa – co należy o niej wiedzieć?

Zwykłą zmywarkę w swojej kuchni ma większość osób. Jednak zmywarka tunelowa dla większości osób jest nowością. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ jest to sprzęt, który wykorzystywany jest w profesjonalnych kuchniach. Jak wygląda zmywarka tunelowa? Jak działa ten sprzęt? Warto znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Czym jest zmywarka tunelowa?

Zmywarka tunelowa to sprzęt bardzo profesjonalny. Jest on stosowany w dużych restauracjach, jak i innych obiektach gastronomicznych. Działają w ciągłej pracy. Chodzi o system przepływowy. Jak należy to rozumieć? Wygląda to w ten sposób, że brudne naczynia są wkładane z jednej strony zmywarki, a po zakończeniu cyklu mycia są odbierane z drugiej strony. W zmywarce tunelowej mycie się składa z kilku faz.

Jest to:

  • mycie wstępne,
  • mycie w ciepłej wodzie i detergencie,
  • płukanie,
  • wyparzanie.

Dzięki przejściu każdego z etapów można liczyć na pełną czystość, a także na dezynfekcję. Jest to niezmiernie ważne. Na rynku dostępne są różne modele. Można dosłownie zmywarkę skonfigurować według własnych potrzeb i wymagać. Zmywarka tunelowa może mieć suszarkę, moduł płukania, mycia wstępnego, załadowcze stoły, a także specjalne wycięcie do resztek. Każdy restaurator i osoby pracujące na kuchni mają indywidualne potrzeby i wymagania. Nowoczesny sprzęt na pewno stanie na wysokości zadania.

Jakimi zaletami mogą się pochwalić zmywarki tunelowe?

Zmywarka tunelowa taśmowa sprawdzi się do mycia wszelakich przedmiotów, które wykonane są ze sztucznych tworzyw. Chodzi o kosze, czy też skrzynki. Tak naprawdę zastosować je można w wielu miejscach. Nie tylko są to duże restauracje, ale także hotele, domy opieki, hotele, czy też stołówki.

Zmywarki tunelowe można nazwać maszynami do specjalnych zadań. Są niezmiernie wydajne. Na godzinę umyją nawet kilkaset koszy. Mogą one być stosowane w każdym z miejsc, gdzie praca się odbywa cały czas. Zmywarki tunelowe wyróżniają się działaniem w pełni zautomatyzowanym. Nie potrzebują kompletnie żadnego nadzoru. Działanie ludzkie ogranicza się do umieszczenia w koszu wszelkich brudów, a później zmywanie dzieje się już automatycznie. Im nowocześniejsza jest zmywarka tunelowa, tym lepiej. Dzięki temu rzeczywiście ma więcej funkcji i jest naprawdę niezastąpiona. Niestety taka nowoczesna zmywarka tunelowa swoje kosztuje.

Specjaliści zgodzą się, że zmywarka tunelowa jest warta swojej ceny. Jest to inwestycja, ale na pewno wyjdzie ten zakup na dobre pracownikom. Warto to sobie przemyśleć.

Previous Article
Next Article