Niezbędnik w każdej kuchni

Każda pani domu doskonale zdaje sobie sprawę, że bez niektórych przyrządów kuchennych przyrządzanie potraw trwa dłużej i ciężej. Warto w swojej kuchni posiadać kilka sprzętów, które ułatwią nam prace. Co należy do must have każdej gotującej pani domu? Zapraszam do zapoznania się z nasza listą.

  1. Mikser

Piękny i nowoczesny mikser jest nie tylko pomocy w kuchni, ale coraz częściej jego elegancki wygląd sprawia, że stanowi również ozdobą wizualną każdej kuchni. Mikser odpowiada między innymi za: rozcieranie, ubijanie, urabianie, mieszanie oraz miksowanie. Urządzenie jest napędzane silnikiem komutatorowym o mocy zazwyczaj od 250 do 500 watów i ma różne prędkości. Nie wyobrażamy sobie zrobienia ciast bez tego urządzenia.

  1. Obieraczka

Obieraczka julienne (wejdź w link i obejrzyj) idealnie sprawdzą się nie tylko jako sprzęt do usunięcia skórki z warzyw i owoców, ale i stworzenia z tych rzeczy np. makaronu. Obieraczka julienne umożliwia uzyskanie cieniutkich paseczków z buraków, ziemniaków, marchewki i pietruszki. o niezwykle małe, poręczne i bardzo pomocne urządzenie przyda się w każdej kuchni.

  1. Siekacz kuchenny

Siekach kuchenny spokojnie sobie poradzi z krojeniem warzyw, owoców i mięsa. Jest niezwykle prosty w obsłudze i szybko można nim uzyskać pożądany efekt. To również tanie urządzenie (koszt około 50 zł) idealnie sprawdzi się jako prezent dla perfekcyjnej pani domu.

Powyższy zestaw powinien znaleźć się w każdej kuchni. To również świetne akcesoria, którymi można obdarować w ramach prezentu bliskie osoby, które kochają gotować.

Previous Article
Next Article