Dekoracja stołu – czym zaskoczyć swoich gości?

Myśląc o dekoracjach, zwykle przychodzą nam na myśl „dodatkowe” akcesoria. Przecież ozdoby to coś, co ma mieć ładny wygląd. Nie musi niczemu służyć. Chodzi wyłącznie o to, by patrząc na tego typu przedmiot móc zachwycić się jego wyglądem i cieszyć jego urokiem.

Tymczasem dekoracja stołu nie powinna opierać się wyłącznie na świecznikach, kwiatach, wazonach i figurkach. Nowoczesna pani domu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ozdobne mogą być po prostu zwykłe akcesoria. Jeśli na stole pojawią się piękne solniczki i pieprzniczki, korespondujące ze sobą szklanki ze wspaniałym dzbanem, śliczne koszyczki na chleb wyłożone uroczymi serwetami, wówczas zjedzenie posiłku będzie ogromną przyjemnością. Warto zadbać o to, by zastawa używana przy posiłkach była elegancka i ujednolicona.

Dekoracja stołu to także… sam stół. Nie zapominajmy o tym, by ustawiać naczynia na ładnym, zadbanym blacie. Jeśli stół znajduje się w jadalni, warto położyć na niego obrus. W ostatnim czasie można było obserwować modę, która przestała uwzględniać tkaniny jako elementy dekoracyjne. Tymczasem obrusy same w sobie mogą stanowić dzieło sztuki.

Akcesoria do dekoracji stołu znajdziesz tutaj: https://www.aledobre.pl/301,Jadalnia/2-328,Dekoracja_stolu/

Previous Article
Next Article