bulionówki

Czy bulionówki pasują do zastawy na stół świąteczny?

Bulionówki to klasyczne naczynie przeznaczone głównie do serwowania zup zarówno w domowym zaciszu, w restauracjach czy podczas dużych przyjęć. Ich ponadczasowy wygląd i funkcjonalność sprawia, że są to naczynia niezastąpione w kuchni i świetnie się sprawdzają podczas codziennych obiadów, jak także świątecznych spotkań w gronie rodziny i bliskich. W tym artykule zwracamy uwagę jakie bulionówki sprawdzą się najlepiej i na które należy zwrócić szczególną uwagę oraz czy tego typu zastawa to dobry pomysł na serwowanie dań świątecznych.

Bulionówki – odpowiednie naczynie na stół świąteczny

Wbrew pozorom te tradycyjne naczynia, jakimi są bulionówki to idealne rozwiązanie na podanie zupy podczas przyjęcia w rodzinnym gronie. Odpowiednio dobrane, stanowią nietuzinkowy i elegancki dodatek do klasycznej zastawy stołowej i jednocześnie są praktyczniejsze w porównaniu do tradycyjnych głębokich talerzy, z których nie trudno o nowe plamy na obrusie. Wybierając bulionówki o ponadczasowym kształcie i w neutralnym białym kolorze można mieć pewność, że doskonale wpasują się w każdy rodzaj zastawy. Zarówno tej klasycznej białej z delikatnymi wzorami i złoceniami, jak także tej bardziej nowoczesnej.

Rodzaje bulionówek

Decydując się na zakup bulionówek przeznaczonych do codziennego użytku, warto rozważyć zakup prostych szklanych i przeźroczystych naczyń, które często wykonane są ze szkła odpornego na stłuczenia. Dodatkowo możemy spotkać bulionówki:

  • porcelanowe z uchwytami
  • z dwoma uszkami
  • ze spodkiem
  • w postaci miniwazy z przykrywką
  • tradycyjna prosta bez uchwytów

Wszystkie z nich są dostępne m.in. na https://bokono.pl/pl/c/Bulionowki/248

Te klasyczne naczynia nie tracą na popularności, są niezastąpione w kuchni i stanowią eleganckie i jednocześnie wygodne naczynie do serwowania zup.

Previous Article
Next Article