młynek pieprz

Elektryczny młynek do pieprzu – udarowy czy żarnowy?

Osoby, które chcą kupić elektryczny młynek do pieprzu mają do wyboru młynki żarnowe i udarowe. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą nieco bliżej zapoznać się w obydwoma urządzeniami kuchennymi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Młynki żarnowe – co warto wiedzieć?

Jeżeli chodzi o młynki żarnowe, to posiadają one ten sam mechanizm, który wykorzystany jest w młynkach tradycyjnych. Za mielenie pieprzu odpowiadają oczywiście specjalne żarna, które mogą być stalowe albo ceramiczne. Poszczególne żarna w młynkach nie stykają się ze sobą, dlatego też nie wydobywają żadnych odgłosów. Olbrzymią rolę odgrywa również trwałość poszczególnych materiałów. Ceramiczny elektryczny młynek do pieprzu może pochwalić się identyczną trwałością jak stalowe odpowiedniki.

Młynki udarowe od A do Z

W przypadku młynków udarowych to za mielenie pieprzu odpowiadają tutaj specjalne ostrza mielące, które mogą posiadać różną grubość przemiału. Młynki udarowe mielą pieprz na bardzo drobny pył. Niestety przy dłuższym mieleniu ostrza mogą stopniowo się nagrzewać, co niestety ma wpływ na jakość poszczególnych ziaren. Najlepszym wyborem są młynki z ostrzami wykonanymi ze stali nierdzewnej, które w swojej klasie nie mają sobie równych.

O czym należy pamiętać?

W przypadku młynków elektrycznych warto zwrócić uwagę również na rodzaj zasilania, a dokładniej mówiąc na baterie. Tradycyjny młynek do pieprzu ręczny (np. takie https://bokono.pl/pl/c/Mlynki-do-pieprzusoli/92) nie ma oczywiście tego problemu. Ocenić należy również maksymalną prędkość obrotową.

Previous Article
Next Article