Cechy świetnego noża rzeźniczego
Szefowie kuchni przywiązują dużą wagę do noży, którymi pracują. Dla nich wysokiej jakości nóż nie jest luksusem, ale kluczem do szybkiego i profesjonalnego gotowania. Dobry nóż będzie świetnym pomocnikiem nie tylko w restauracyjnej kuchni, ale także w domu. Odpowiednio dobrany nóż będzie Ci służył przez wiele lat, nie tracąc przy tym atrakcyjnego wyglądu i swoich właściwości.
Cechy wyróżniające noże rzeźnicze
Na początek lepiej jest zaopatrzyć się w osobny nóż do niemal każdego rodzaju pracy. Nie daj się zastraszyć niewielką liczbą ostrzy. Pozwoli to na uzyskanie wysokiej jakości cięcia i przetwarzania produktów, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych standardów higieny. Nóż do mięsa jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach, dlatego nie może być mały ani cienki. Musi być w stanie z łatwością radzić sobie z surowym mięsem.
Nie należy oczekiwać, że będzie on w stanie rozdrabniać duże kości. Do tego celu istnieje osobna kategoria tasaków. Jeśli nie masz pojęcia, jak powinny wyglądać idealne noże rzeźnicze sprawdź ofertę sklepu Technica. Pomoże to dokonać właściwego wyboru przy zakupie i zwrócić uwagę na ważne szczegóły.
Nóż rzeźniczy masarski
Nóż rzeźniczy to klasyczny model noża kuchennego z dość masywną rękojeścią i ostrzem. Charakterystyczną cechą jest wycięcie w rękojeści. Jest on niezbędny, aby zapobiec toczeniu się dłoni o ostrze. Surowe mięso może być trudne do krojenia, dlatego ślizganie się pod pewnym naciskiem może prowadzić do obrażeń.
Praca z włóknami grubymi wymaga określonych właściwości narzędzia. Jednym z najważniejszych elementów jest dość grube ostrze. Nie może się on zginać podczas krojenia lub usuwania kości. Jeśli chodzi o wzór, to na samym ostrzu jest on całkowicie nieobecny. Jego powierzchnia powinna być gładka, bez żadnych rys. Do tego typu prac nie nadają się również noże o ząbkowanych krawędziach.