Mikser ręczny do każdej kuchni

Mikser ręczny bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych urządzeń jeżeli chodzi o tzw. małe AGD. Między innymi dlatego też warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości mikser kuchenny, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Funkcjonalne końcówki

Jednym z najważniejszych elementów mikserów ręcznych są oczywiście końcówki. Producenci oferują wiele końcówek, które dopasowane są do pracy z poszczególnymi produktami. Dostępne są nie tylko końcówki standardowe, szerokotaśmowe i powyginane. W kuchni przydać mogą się także końcówki hakowe, które do złudzenia przypominają masywny drut wygięty w charakterystyczny sposób w spiralę. Tego typu mieszadła przydać mogą się między innymi do mieszania gęstej konsystencji. Nowością na rynku są mieszadła miksujące wyposażone w nożyk rozdrabniający. Wymienione akcesoria dobrze nadają się do rozdrabniania owoców. Jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą przygotować koktajl. Mikser ręczny może umożliwić także zamontowanie specjalnego kielicha, który bardzo szczelnie przylega do korpusu. Tego typu końcówka działa w identyczny sposób jak blender kielichowy.

Najważniejsze parametry

W mikserach ręcznych ogromną rolę odgrywa sposób sterowania. W najtańszych mikserach możliwe jest wyłącznie sterowanie ręczne za pomocą pokręteł albo suwaków. W droższych modelach stosuje się sterowanie elektroniczne albo sensoryczne. Systemy te wspierane są przez wyświetlacz LCD, który znacząco ułatwia pracę. Dobry mikser ręczny powinien posiadać zaawansowane zabezpieczenia. Oprócz mechanizmu zapobiegającego przegrzaniu przydać może się również tryb zabezpieczający przed wysunięciem końcówek. Mikser ręczny powinien posiadać umiejętnie dopasowany uchwyt wykonany z materiału antypoślizgowego. Nowością na rynku są podstawki z wagą. Aby przygotować pyszne dania niezbędne jest odmierzenie odpowiednich proporcji.

Generowany hałas

Urządzenia z silnikiem elektrycznym jak powszechnie wiadomo generują nieprzyjemne dźwięki. Identycznie wygląda sytuacja w przypadku mikserów ręcznych. Najtańsze miksery mogą wytwarzać nawet 80 dB. Najlepszym wyborem są miksery na poziomie ok. 60 dB.

Funkcja regulacji prędkości

Miksery ręczne posiadają możliwość wybrania kilku prędkości obrotu poszczególnych końcówek. Najtańsze urządzenia oferują 3-5 stopniową skalę regulacji. Bardziej zaawansowane urządzenia z tzw. wyższej półki umożliwiają z kolei wybranie nawet kilkunastu poziomów prędkości mieszania, dzięki czemu bez problemu można przygotować różnorodne potrawy.

Previous Article
Next Article